Clusterul Transilvania IT angajează creator de conținut, comunicare & PR

Ești o persoană deschisă, creativă și comunicativă? Îți palce să lucrezi într-un mediu dinamic? Ești familiarizat/ă cu crearea de conținut?

Atunci ești exact ceea ce căutăm!

Dacă dorești să activezi într-un mediu dinamic și să contribui activ la dezvoltarea brandului digital al Clujului și al Transilvaniei, atunci trimite-ne CV-ul tău la adresa contact@aries-transilvania.ro / contact@transilvaniait.ro până în data de 25 Aprilie 2019. După analiza tuturor candidaturilor, vei fi anunțat/ă  în cazul în care vei fi programat/ă pentru un interviu la sediul nostru de pe strada Dimitrie Cantemir nr. 1, Cluj-Napoca.

Programul este de 8 ore (full-time).

RESPONSABILITĂȚI PRINCIPALE:

  • Coordonarea tuturor activităților de creare, transmitere și menținere a unei imagini unitare a asociației și clusterului, în acord cu scopul entităților;
  • Realizează proiecte de campanii sociale și coordonează desfășurarea lor;
  • Organizează arhiva electronică a publicaţiilor și a materialelor promoționale / informative ale asociației și clusterului;
  • Monitorizează presa scrisă și online, în care apare ARIES T sau Transilvania IT;
  • Centralizează informațiile pentru realizarea materialelor de comunicare și PR (prezentări PowerPoint pentru evenimente naționale / internaționale, etc.);
  • Se implică în realizarea materialelor de comunicare și PR din punct de vedere grafic și conținut (broșuri, pliante, machete de presă, articole etc.);
  • Realizează traducerea materialelor de comunicare și PR în limba română / engleză;
  • Asigură colectarea informațiilor și actualizarea platformelor de social media;
  • Realizează comunicate de presă newsletter-uri când este cazul;
  • Participă la organizarea evenimentelor organizației;
  • Propune și dezvoltă idei creative pentru activități și campanii de promovare;
  • Reprezintă organizaţia la diverse evenimente;
  • Îndeplineşte şi alte responsabilităţi la indicaţiile managerului / superiorului ierarhic.

CERINȚE:

  • Experiența de minim 3 ani în domeniu reprezintă un avantaj;
  • Cunoștințe de operare MS Office (Word, Publisher, Excel, PowerPoint, Outlook, etc.);
  • Cunoașterea limbii engleze;
  • Studii superioare – minim Licență;
  • Autonomie și capacitate de a evalua situații complexe;
  • Perseverent/ă, cu inițiativă și orientat/ă spre învățare;
  • Diplomat/ă, cu bune abilități de comunicare;
  • tenție distributivă, capacitate de analiză și simț dezvoltat al responsabilității;
  • Capacitate de lucra independent, fară supraveghere sau îndrumare, dar și în echipă.

BENEFICII:

  • Implicarea în proiecte complexe, de impact pentru comunitate, cu parteneri naționali și internaționali;
  • Desfășurarea activităților într-un mediu tânăr, dinamic și deschis;
  • Program flexibil;
  • Oferirea de training în desfășurarea activităților;
  • Participarea la diferite cursuri de dezvoltare profesională;
  • Dezvoltarea pachetului de cunoștințe;
  • Organizarea de evenimente cu parteneri locali, naționali și internaționali.

Asociația ARIES Transilvania și clusterul Transilvania IT urmează modelul Cvadruplu Helix, având în componență peste 100 de membri din regiunea Nord-Vest, dintre care: companii, instituții publice (municipalitatea clujeană, centre ce cercetare, universități, etc.) și organizații (catalizatori, acceleratori, HUB-uri, etc.). Acționăm ca un facilitator al ecosistemului și ne implica activ în dezvoltarea Industriei 4.0 și a digitalizării, folosind metodologia inovării deschise. Printre principalele activități, acționăm ca un catalizator, promovăm competențele membrilor în cadrul evenimentelor naționale / internaționale la care participăm sau pe care le organizăm, identificăm oportunități de finanțare sau de colaborare pentru membrii noștri, la nivel local, regional, național, european și internațional.